Книги-ювіляри 2022


    У кожного з нас є день народження, який приходить щороку. Але є особливий день народження – ювілей. Він буває не тільки у людини, а й у книжки.
До вашої уваги книги, які святкують ювілей у 2022 році та котрі можна прочитати у бібліотеці гімназії.
«Навколо світу за 80 днів» (150 років) Ж. Верн. Культовий роман французького письменника розповідає про подорожі флегматичного жителя Туманного Альбіону і його слуги. Твір був написаний і опубліковано в 1872 році.
«Попелюшка, або Кришталева туфелька», «Кіт у чоботях», «Синя борода», «Казки матінки Гуски, або Історії і казки минулих часів з повчаннями», «Хлопчик-мізинчик» — все це твори великого французького казкаря Шарля Перро , написані в 1697 році. У 2022 році літературна громадськість відзначить 325 день народження відомих казок.
«Білосніжка», «Рапунцель» (210 років) — знамениті казки Братів Грімм виховали не одне покоління дітей.
«Карлик Ніс» (195 років). Відома казка німецького письменника Вільгельма Гауфа була написана в 1827 році.
«Нове вбрання короля» (185 років). Чудова казка данського письменника Ганса Християна Андерсена, написана в 1837 році.
«Діти капітана Гранта» (155р.) роман Ж.Верна 
«Маленький принц»
(80 р.) Антуан де Сент-Екзюпері

Книги-ювіляри 2020

155 років - Керролл Льюїс Казкова повість «Аліса в Країні чудес» (1865) сповнена загадок, фокусів, гри слів та блискучої гри розуму. Історія про чарівну дівчинку Алісу - казка, яка давно стала класикою англійської літератури, яка тішить нові покоління читачів.
150 років - Жюль  Верн Роман «20 тисяч льє під водою» (1869 - 1870) науково-фантастичний роман про кругосвітнє плавання Капітана Немо і пасажирів підводного човна “Наутілус“. Неймовірна і хвилююча історія пригод у підводному світі повна захоплюючих подій. Історія розповідає як в другій половині 19-го століття в морях і океанах на очі мореплавцям став натрапляти незвичайний об’єкт – веретеноподібний предмет, що світиться, перевершує швидкістю і має розміри кита. Газети, а за ними і учені всього світу зацікавилися “морським чудовиськом“.Капітан і екіпаж човна виявилися зовсім не чудовиськами, і герої пережили безліч небезпечних і дивовижних пригод, вчинивши кругосвітню подорож в 20 тисяч льє під водою.

130 років - Франко Іван Якович казка «Лис Микита»  в алегоричній казковій формі класик української літератури письменник таврує хижацьку суть самодержавства, нещадно висміює панів та підпанків. Лев, цар звірів, прощає хитрому підступному Лисові Микиті будь-який злочин, будь-яке шахрайство. І це зрозуміло: адже обидва вони хижаки, обидва живуть за рахунок беззахисних бідних звірят.
120 років - Баум Лімен Френк казкова повість «Дивовижний чарівник країни Оз» Повість оповідає про неймовірні пригоди дівчинки Дороті та її песика Тото. Опинившись у казковій Країні Оз, вони потрапляють у вир карколомних подій і за допомогою своїх вірних друзів — Страшила, Лякливого Лева та Бляшаного Лісоруба — долають усі перешкоди на своєму шляху.Як у всякій чарівній казці, добро і правда перемагають тут зло й облуду, а головні герої стають для юних читачів взірцем для наслідування. Казка вчить бути добрим і не здаватися, добиватися своєї мети за допомогою друзів, які завжди готові в усьому надати допомогу.
75 років - Ліндгрен Астрід повість «Пеппі Довгапанчоха» - чудернацька дівчинка, що мешкає у маленькому містечку в Швеції в невеличкому будинку з садочком поряд із домівкою Томмі та Аніки. Шведською мовою ім'я та прізвище дівчинки звучить як Піппі Лонгструмп, а повне ім'я — Піппілотта Віктуалія Рулльгардіна Крусмінта Ефраїмсдоттер Лонгструмп. Їй дев'ять років, і в неї нема батьків. Її мама померла й стала янголом, а тато був моряком, з яким Пеппі плавала морями всього світу. Він не повернувся з плавання, але Пеппі вірить, що він живий і став негритянським королем. Разом з Пеппі на віллі Хованка живуть мавпочка пан Нільссон та кінь. Пеппі має руде волосся, заплетене у кіски, що стирчать обабіч голови, і всіяне ластовинням обличчя. Пеппі дуже сильна, дужча ніж десять поліцаїв. Пеппі спить з ногами на подушці й взагалі робить, що їй заманеться.
65 років - Ліндгрен  Астрід казкова повість «Малий і Карлсон, що живе на даху» Дивовижна історія про справжню дружбу хлопчика на ім’я Малюк з чудернацьким створінням, що має на спині самий справжнісінький моторчик з пропелером та вміє літати. Товаришують вони вже досить давно, адже перша історія про Карлсона, що живе на даху, була написана ще в п’ятдесятих роках минулого століття. З тих пір розповідь пройшла через декілька поколінь, але й до цього часу продовжує радувати дітлахів своєю цікавістю.
50 років - Нестайко Всеволод Зіновійович повість «Робінзон Кукурузо». Двоє хлопчаків в селі влітку шукають чим себе розважити. А якщо фантазії не позичати, то пригоди завжди знайдуться. І не важливо, що попереду ще переекзаменування, яке доведеться пройти ось саме через таких от витівок. Цього разу хлопці вирішили "помандрувати" на безлюдний острів. А оскільки островів відповідних не було, завжди знайдеться альтернатива. Загалом, хлопцям було чим зайнятися. Вони не тільки весело проводили час, а й навіть намагалися допомогти дорослим. Але, що то була за допомога….
30 років - Малик Галина Миколаївна повість-казка «Пригоди Алі в країні Недоладії» Ця казка дуже-дуже цікава і повчальна. У ній розповідається про дівчинку Алю, яка завжди недороблювала свої справи і потрапила до країни Недоладії. Це країна, в якій ніколи нічого не дороблюється. Герої казки, названі такими іменами, які починаються на Недо-, тому що вони недоробляли справи. Жителі цієї країни називаються недоладяни. І тільки один герой доводить справи до кінця. Це – Кат. Він відрубує голови героям, яких приводить злий, недобрий Перший недорадник. У кінці цієї повісті-казки Аля повертається додому, але в неї є список, до кого б вона мала завітати, попередити інших, щоб вони не потрапили до країни Недоладії. І питає авторка у читачів: „А до тебе вона ще не приходила?”.
Кожна книга - це історія, яка нас чогось навчає.