суббота, 26 марта 2022 г.


"Пейзажна лірика Шевченка в дитячій уяві"
        З метою вшанування великого Кобзаря було створено віртуальну виставку дитячих малюнків, в яких гімназисти 2-5 класів передали своє бачення відомих віршів Тараса Шевченка

"День рідної мови"
       З метою розвитку мовленнєвих здібностей дітей, формування усного і писемного мовлення, любові до української мови, рідного краю 21 лютого 2022р. зі здобувачами освіти 3-Б класу була проведена вікторина юних філологів "Буду я навчатися мови золотої...".

"День кота"
17 лютого відзначається День кота в Європі. Свято засноване італійською журналісткою, яка хотіла вшанувати пам'ять чорних кішок, убитих під час інквізицій.
Зі здобувачами освіти 2-А та 3-А класів у формі діалогу був проведений захід "Знайомтесь, наші пухнасті улюбленці". Діти показали світлини своїх котиків, розказали про цікаві випадки з життя тваринок. У свою чергу бібліотекар звернула увагу дітей на книгу "Домашні улюбленці", з якої можна дізнатися про цікаві факти з життя тварин та правила догляду за ними.

"Майстри живопису,які не підвласні часу"
         У рамках місячника художньо-естетичного виховання у бібліотеці гімназії представлена книжкова виставка найвідоміших художників епохи Відродження та стилю бароко. Гімназисти, гортаючи сторінки книг, мають змогу поринути в історію створення митцями картин, які не втратили своєї актуальності й у наш час.

День Соборності України
      22 січня наша країна відзначає величне національне свято - День Соборності України.
У цей день в 1919 році, на Софійській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. 
    З 17 по 22 січня в бібліотеці діє книжкова виставка "Одна єдина соборна Україна", під час перегляду якої відвідувачі можуть ознайомитися з історією побудови суверенітету нашої держави.

Пізнавально-розважальне "Гіннес шоу"

       19-20 січня 2022 р. зі здобувачами освіти 5-А та 5-Б класів було проведено "Гіннес шоу". Під час заходу діти дізналися про історію створення книги рекордів Гіннеса, цікаві факти про юних рекордсменів України та спробували власні сили, щоб увійти до книги рекордів власного класу. П'ятикласники змагалися у 5 номінаціях, найкращі були відзначені солодкими призами.

Увага!
          Бібліотека гімназії поповнила художній фонд 17 примірниками нової художньої літератури
       У світі звірів часто трапляються надзвичайні пригоди, а інколи й загадкові злочини. Двоє друзів - винахідливий пес Фу-Фу та довірливий кіт Киць-Киць - надумали стати детективами.Чудовий сюжет разом із дивовижним оформленням, яке навіть містить у собі інтерактивні елементи.У книзі також багато цікавих персонажів-тварин, кожен зі своїм унікальним характером та поведінкою.

На вас чекає знайомство з кумедною дівчинкою на ім’я Джуді Муді, у якої частенько змінюється настрій. Він буває хороший, поганий, передшкільний, шкільний – який завгодно. А ще у неї є молодший братик Стінк, найкращий друг Рокі та «заклятий» друг Френк Перл. Вони потрапляють у різноманітні пригоди, вчаться тішитися маленьким і великим радощам. А головне – вони неодмінно подарують усім читачам усмішку!

Творча майстерня "Цей захопливий світ метеликів"
До Всесвітнього дня оригамі, 11 листопада 2021р., з гімназистами 2-х та 3-х класів проведено майстер-клас з виготовлення метеликів у техніці оригамі. Під час заходу діти мали змогу ознайомитися з історією виникнення мистецтва виготовлення паперових виробів, чому саме 11 листопада започаткували відзначати день оригамі, а також прослухали повчальну казку про метеликів та їх роль у природі. 
"Гіннес- шоу"
9 листопада гімназисти 4-а класу стали учасниками "Гіннес-шоу", яке було присвячене Дню народженню книги рекордів Гіннеса. Діти ознамомилися з історією виникнення цієї книги, прослухали інформацію про дітей-рекордсменів України, а також самі спробували встановити рекорди свого класу. По закінченню заходу діти були нагороджені медалями у 6 номінаціях та їх імена записали до книги рекордів 4-А класу. 
Місячник шкільних бібліотек

Цьогорічний місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Розпочався він з книжкової виставки-компасу «Херсонщина: від давнини до сучасності», з якої відвідувачі бібліотеки могли дізнатися про історію заснування Херсона, архітектурні пам'ятки та про людей, які відіграли значну роль у його розвитку.

З метою привернення уваги молодого покоління до поезії наших земляків у бібліотеці оформлено літературний вернісаж «Степова симфонія Херсонщини». 

До Дня українського козацтва презентовано книжкову виставку «Козацький дух непереможний», на якій представлено видання, які висвітлюють історію козацтва та його славетних представників, традиції та звичаї Запорізької Січі.

    Бібліотека – це храм з книжками. Головне вміння, яке має бути у її відвідувача – вміти читати. Задля прищеплення любові до книжок, вчитель початкових класів Петрунько Н.  провела серед своїх вихованців рекламну акцію під гаслом «Будь у тренді – читай книжки». Діти розповідали один одному про своїх улюблених героїв, чим вони їм сподобалися та чому навчили.


    З метою розвитку інтересу учнів до вивчення культури та традицій українського народу, зміцнення у них почуття національної гордості в 3-х класах проведено творчу майстерню «Народні звичаї та традиції, пов' язані з рослинним світом України». Під час заходу діти відгадували загадки, дізналися про цілющі властивості березового дьогтю, ромашки, нагідок, зробили з серветок аплікацію калини, яка є державним символом України. 

     З учнями 2 класу бібліотекар провела інформхвилинку щодо важливості читання та бережливого ставлення до книжок, після якої діти мали змогу почитати вподобані ними історії.

          Зі здобувачами освіти 7-8-х класів проведено інтелект-шоу «Херсон відомий та невідомий». Під час заходу діти перевірили свої знання з історії рідного міста, а також дізналися цікаві факти про вподобання Катерини ІІ та чому Джон Говард попросив встановити на його честь саме сонячний годинник.

Квест "У пошуках скарбів"
      30 вересня 2021р.у Всесвітній день бібліотек гімназисти 5а та 5б класів разом з піратами відправилися на пошуки скарбу. Для цього вони відвідали 5 островів, на яких виконували різноманітні завдання: розгадування ребусу, відгадування мелодій, складання пазлів. На кожному острові шукачі отримували шматок мапи. Зібравши усі частини, діти змогли відшукати шкаталку з золотими монетами та дізнатися, який скарб було заховано у бібліотеці. 

"Зоряна мандрівка сторінками казок"
24 вересня 2021р. з учнями 2-Б класу був проведений бібліо-фреш "Зоряна мандрівка". Діти розгадували загадки та кросворди, мандрували країнами відомих казкарів.

Першачки завітали до бібліотеки
1 вересня 2021 р., у День знань, бібліотека гімназії радо прийняла у себе найменших читачів - першокласників.
З метою прищеплення дітям патріотичних почуттів до держави, у бібліотеці на них чекала книжкова виставка "Любіть Україну,як сонце любіть",присвячену 30-річчю незалежності України.Під час зустрічі діти дізналися про історичні постаті,які боролися за незалежність нашої країни,про пам'ятки,про природні багатства Херсонщини.
На згадку про екскурсію до бібліотеки діти отримали розмальовки.
https://www.learnis.ru/321865/ 

УВАГА!
У бібліотеці поповнення!

Місячник шкільних бібліотек
                1 жовтня у гімназії розпочався місячник шкільної бібліотеки під гаслом "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів". 
            Відкрила місячник виставка малюнків учнів 3-4 кл."Планета Земля очима дітей". 

Учні 1 класів виготовили міні-книжечки "Осінь барвами чарує", з дітьми було  обговорено проблему опалого листя. 
На стенді у бібліотеці розміщено інфографіку "Як простими вчинками допомогти планеті" .

9 жовтня для учнів 4 класів бібліотекар ХОБД ім.Дніпрової Чайки провела екологічний урок "Будь природі другом", під час якого діти дізналися як вони можуть своїми вчинками зберегти природу.


День вишиванки

Твори художньої літератури про сімейні стосунки
15 травня в Україні відзначається Міжнародний день сім'ї
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, моральних цінностей, культури та традицій. 
Багато українських письменників та поетів у своїх творах підіймають питання сімейних стосунків, відносин між батьками і дітьми.

1. Новела «Шаланда в морі» Юрія Яновського. Основою сім’ї є любов, передусім любов між батьками. Подружжя Половців прожило у злагоді, повазі, взаємовиручці довге життя, їхні почуття і на старість залишилися по-юнацьки чистими і світлими.

2. Новела «Три зозулі з поклоном» Григора Тютюнника. Основою сім’ї Михайла і Соні є довіра, вірність, самопожертва, взаєморозуміння, бережливе ставлення одне до одного. Михайлове кохання, послане йому Всевишнім, – це юна сусідка Марфа. Але Михайло не зраджує ні дружини, ні сина. Михайло не йде до Марфи, навіть не думає про це; завдяки такій самопожертві виростає морально цільним і сильним його син. Софія, добре розуміючи почуття чоловіка, дає йому свободу, врешті, ніколи не докоряє і не ревнує його, більше того – навчає сина поважати батька.

3. Кіноповість «Україна в огні» Олександра Довженка. Славна родина Запорожців має свої цінності, зокрема в ній живе культ матері (символічна сцена: наприкінці твору, ставши коло поруйнованого печища спаленої хати, діти співають материну пісню «Ой піду я до роду гуляти»). Одна з функцій цієї сім’ї – отримання емоційного задоволення. Члени великої родини (п’ятеро синів і одна донька) люблять і один одного, і життя, і працю. Вони навчені батьками творити прекрасне. Так, наприклад, Олеся прекрасно співає, а вишивки її експонуються у найбільших музеях світу.

4. Автобіографічна повість Михайла Стельмаха «Гуси-лебеді летять» змальовує нелегке дитинство хлопчика Михайлика, у якого не було навіть чобіт. Але це не завадило йому відчувати радість життя, помічати красу природи, бути добрим та милосердним, поважати хліборобську працю.
тому що його виховували у сім' ї ,в якій панувала любов і повага. Батьки та дідусь прищепили хлопцю почуття людяності, відчуття прекрасного, здатність до мрії.

5. Роман «Марія» Уласа Самчука. Подружжя створює сильну сім’ю власними руками, а не покладається на чиюсь допомогу чи щасливий поворот долі. Марія не захотіла жити з нелюбом у багатстві, вибрала життя з коханим, правда, у великій бідності. Сім’ю ліпила великою працею рук і душі. Це справжнє мистецтво – будувати міцну і велику сім’ю з таким обранцем – ледачим, цинічним, егоїстичним, жорстоким. Марія працювала не розгинаючись, терпіла приниження, але не плакала, не дорікала. І Корній змінився, став роботящим,дбайливим батьком, люблячим чоловіком.

6.Кіноповість «Зачарована Десна» Олександра Довженка. З гордістю малий Сашко відзивається про свого батька, який вміє все робити; він дужий, тому так затишно хлопчикові з ним, тому ховається за надійну батькову спину, коли злякався сердитого вчителя. З великою любов’ю розповідає Сашко і про матір, яка найбільше любить саджати що-небудь у землю, щоб «проізростало», і радіє , «коли вилізає з землі всяка рослиночка». Гарне слово у творі знайдено і про діда Семена, який був «дуже схожий на Бога» і «любив гарну бесіду і добре слово, був добрим духом лугу і риби, розмовляв з усім живим, що росло і рухалось навколо».

7.Новела «Дитинство» Юрія Яновського. У ній створено образ прадіда Данила – мудрого, тактовного, культурного, поетичного чоловіка. Він щиро любить малого Данилка, однак не захищає від справедливого покарання матір’ю (у сцені прочитується єдність вимог у вихованні дитини дорослими). Прадід учить хлопчика витривалості, силі духу, поміркованості, оптимізму. Старий чоловік добре розуміє свою роль – передати внукові мудрість, якою володіє сам. Так, прадід устиг познайомити малого з усіма лікарськими травами рідного степу, навіть з рідкісним турецьким сльозом. Зі спокійною совістю і почуттям виконаного обов’язку (був вихователем онука) мудрий дід помирає.

8.Роман «Тигролови» Івана Багряного. У творі діти гордяться батьком – досвідченим і мудрим звіроловом, шанують матір – берегиню родини. Вони з вдячністю приймають науку батьків-патріотів і самі виростають патріотами України. Рідна мова, рідні звичаї і обряди органічно увійшли в життя молодих Сірків. Наталка, наприклад, не насмілюється одружитися без благословення батьків.

9.Вірш «Пісня про рушник» Андрія Малишка. У ньому зображена особлива роль матері у сім’ї. Мати не тільки народжує дитину, а й навчає – праці, поезії, любові, честі, вдячності, патріотизму.Вона відкриває синові сповнений краси світ – «росянисту доріжку, зелені луги, солов’їні гаї», шелест трав, щебетання дібров. Мати – берегиня сина і доньки: вона на щастя, на долю дає власноруч вишитий рушник, щоб вберегти дитину свою від лихого, щоб захистити від невдач.

10.Вірш «Два кольори» Дмитра Павличка. У поезії оберегом є сорочка, вишита мамою «червоними і чорними нитками». Та сорочка допомагає не заблукати в життєвій безвісті, а неодмінно вертатися «на свої пороги». Мати дає перші уроки високої моралі синові, який ще лежить у колисці: «можна вибрать друга і по духу брата, та не можна рідну матір вибирати».

До 55-річчя ірландського письменника Й.Колфера


Йон Колфер відомий ірландський автор. Він пише в жанрі пригодницької фантастики розповіді для підлітків, однак його книги носять досить дорослий характер. Письменник використовує в своїх творах тонкий гумор і приховану сатиру, яку, здавалося б, зрозуміє лише доросла людина, та й то не кожен.Йон Колфер народився і виріс в Уексфорд. Його батько був учителем, а Йон був одним з його учнів. Ще в дитинстві майбутній письменник захотів піти по стопах батька. Отримавши філологічну освіту, письменник починає викладацьку практику, однак паралельно починає писати перші твори. Його роботи зустріли позитивний відгук з боку читачів і видавництва почали пропонувати молодому автору гонорари і значні тиражі. Майстерність Йона відрізняється особливим стилем - умінням не тільки зацікавити читача і внести в сюжет несподівані повороти, а й також «перетворити чорне в біле». Завдяки обізнаності та любові до рідної культури, міфології Колфер з легкістю надає своїм роботам вишуканості і таємничості.
У найбільш відомої серії його публікацій про Артеміса Фаула письменник використовує прийом перетворення негативного персонажа в позитивного, так лиходій є головним героєм. Його називають ірландським двійником Гаррі Поттера. Хлопчик з видатними розумовими здібностями завоював вже достатню популярність.


Але на відміну від Поттера цей 12-річний герой спрямовує свій талант не на пошук істини, а на розробку витонченого, аж ніяк не безкорисливого плану, який міг би привести до війни двох світів - чарівників і людей.Його сім'я - справжня легенда злочинного світу. За багато поколінь Фаул нажили неабияке стан, але в кінці XX століття їх положення неабияк похитнулася. Батько Артеміс - зник в невідомому напрямку; мати від горя захворіла.Тому Артеміс сповнений рішучості виправити помилки батька і повернути родині втрачену славу і велич.Причому він має намір зробити це самим незвичайним способом. Для досягнення мети Артемісу потрібно золото - і в чималих кількостях. А де ще знайти золото, крім як у чарівного народу? Значить, юному спадкоємцю сім'ї Фаул доведеться ближче познайомитися з ельфами та лепреконами ...

10 травня - День матеріДень пам’яті та примирення8 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення та 9 травня День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.
З 2014 року національним символом пам’яті жертв війни в Україні став червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавового сліду від кулі, що передає страждання та смерть. Використання квітки червоного маку як символу пам’яті отримало початок із вірша канадського військового лікаря Джона Маккрея «У полі Фландрії» (1915). Символ маку присутній і в українському фольклорі – за легендою, маки зацвітають там, де пролилася козацька кров.
У Другій світовій війні українці понесли людські втрати у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти з населенням сучасної Австрії.
8 травня 1945-го пізно ввечері капітуляцію фашистської Німеччини підписав наступник Адольфа Гітлера президент Німеччини Карл Деніц. Формально саме в цей день завершилася війна в Європі.«Відлуння Чорнобиля у творах 
українських письменників"
Цього року ми згадуємо 34-ту річницю Чорнобильської трагедії. У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о першій годині 23 хв. 40 сек., коли всі спали безтурботним сном, над 4-м реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум'я. Почався новий відлік українського часу.
Ця болісна, страшна подія знайшла своє відображення у творчості українських письменників:
1.Поема Бориса Олійника «Сім» (1987) - твір присвячено пам’яті відважних шести пожежників, що самовіддано вступили у боротьбу зі смертю та кінорежисера Володимира Шевченка, який знімав фільм про спробу людей протистояти стихії. Його вірші « Дорога на Чорнобиль» та «Крик Чорнобиля», у яких Б.Олійник прагнув переконливо сказати про найболючішу проблему так, щоб читач вірив йому.
2.Поема Івана Драча «Чорнобильська мадонна» (1988). І у назві поеми, і в образі солдатської матері, босі сліди якої бачимо біля саркофага (там вона шукає свого сина, який став жертвою атомної стихії) і в образі хрещатицької мадонни молодої божевільної жінки, яка, мов привид, бродить по київських вулицях з лялькою чи мертвою дитиною на руках і селянської мадонни, і в збережених іменах, фактах, розповідях учасників ліквідації аварії звучить вимога відповідальності перед совістю, перед людством за погублений світ.
3.Роман Володимира Яворівського «Марія з полином у кінці століття» - це історія сім’ї Мировичів, батьківська оселя яких була в селі Городища, розташованого за 20 км. від атомної станції. Однак Яворівський спостерігає вплив катастрофи не лише на одну сім’ю, а простежує цей вплив на життя всього навколишнього селянства. У книзі розкривається правда про справжні наміри й шляхи тодішньої правлячої влади до дешевого збагачення.
4.Книга „ Діти Чорнобиля ” Євгена Гуцала – це правдиві розповіді про трагічне буття юних героїв – уже після Чорнобиля. Трагедія Чорнобиля – основний зміст цієї книги.
5. Поезії Ліни Костенко «Страшний калейдоскоп», «Загидили ліси і землю занедбали», «Стоять озера в пригорщах долин»; Дмитра Павличка «Листок»; Анни Багряної «Малиновий дзвін»; Світлани Йовенко «Зойкнула Земля чаїним криком» ; Миколи Сингаївського «Мій крок - із атомної ночі».
Масштабність Чорнобильської трагедії породила цю гірку «вічну» тему. Відлік від злопам’ятного дня 26 квітня 1986 р. вже перейшов рубіж тридцятиріччя, але події, пов’язані з цим днем, раз у раз знаходять своє висвітлення не тільки у літературі, а й у художніх фільмах.

Всесвітній день Землі


           Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?
         Вже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальну актуальність. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.      22 квітня 1970 року у США, в Нью-Йорку, студенти, школярі та їхні вчителі вперше організували національний День Землі, запропонувавши зазирнути вглиб екологічних проблем і разом пошукати їх вирішення. З 1990 року цей день проголошено міжнародним, а в Україні він відзначається з 1992 року. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на один день від використання автомобіля тощо. День Землі щорічно відзначається в 147 країнах.  Саме сьогодні люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи. А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі.

Цікаві факти про планету


1. У Землі є свій прапор – це фото планети з космосу на синьому тлі.

2. Найбільш витривалий організм на Землі – це тихоходи: у відкритому космосі може вижити 10 днів. Для порівняння людина без спецкостюма – лише 2 хвилини.

3. Земна доба – це не звичні нам 24 години, а насправді 23 год., 56 хв. і 4 с. Її наукова назва – зоряна доба (це час обертання планети навколо її осі).

4. Кількість кисню на Землі з часом зменшується: динозаври свого часу жили при більшій кількості кисню. При нинішній "дозі" вони вижити не змогли б.

5. У Землю кожен день вдаряє 8,6 млн блискавок.

6. Земля не кругла.Постійні оберти планети вплинули на її форму. Так, Земля сплюснута на полюсах, а на екваторі — більша на 21 км. Таким чином, із урахуванням форми Землі найбільшою гірською вершиною у світі вважають не Еверест, а неактивний вулкан Чимборасо в Еквадорі.

7. До протилежного кінця Землі можна потрапити за 42 хв.
Таке можливо, якщо просвердлити тунель крізь Землю. Якщо людина після цього стрибне в нього, їй знадобиться близько 42 хв., щоб дістатись до протилежної сторони.
8.Земля насправді не куля.Така назва для геометричної форми нашої планети – науковий консенсус. Насправді планета має форму сплюснутої у напрямку полюсів кулі, а її радіус у районі «талії» на 21 кілометр більше. Цим, до речі, пояснюється і інший цікавий факт: найбільшою гірською вершиною у світі, з урахуванням форми Землі, є не Джомолунгма, як прийнято вважати, а неактивний вулкан Чимборасо в Еквадорі.
9.Твердь земної кори відносна.Поверхня планети насправді складається з літосферних плит, що знаходяться у постійному русі. Саме тектоніка несе відповідальність за землетруси, виверження вулканів, океанські западини. А ще вона рятує Землю від парникового ефекту: організми вмирають і виділяють вуглекислий газ. Якби вони не поглиналися землею, це призвело б до критичної маси вуглекислого газу в атмосфері. Земля б нагрілася і перетворилася на пекло.
Земля – колискова людства, батьківщина для всіх нас. Кожна людина коли-небудь існувала, народжувалася і жила тут. Але при цьому ми досі не досліджували і половини нашого власного будинку. Мляві пустелі, темні океанські глибини, дрімучі джунглі Південної Америки – ми досі не знаємо, які таємниці приховані там від наших очей.

Дитячі емоції: все і навіть більше
       «Видавництво Старого Лева» підготувало серію відео про емоційний інтелект малюків за мотивами книжки іспанської письменниці і психологині Сусанни Ісерн «Емоціємір інспектора Дила. Розпізнавай, вимірюй та керуй своїми емоціями»!
       В онлайн-проєкті «Дитячі емоції: все і навіть більше» батьки почують корисні поради про те, як «подружити» малюків із почуттями.
       Перекладачка Олена Забара познайомить глядачів із головним героєм книжки – крокодилом Дилом, справжнім інспектором з емоцій, розповість про його дивовинахід емоціємір та допоможе пошити іграшку-крокодила Дила, допомагатиме впоратися з різними емоціями всій родині.
      Психологиня і наукова консультантка із видання цієї книжки Вікторія Горбунова щотижня знайомитиме із родиною Емі (емоціями) і поділиться рецептами, як подолати або виразити ту чи іншу емоцію. Після знайомства із Веселункою, Страхополохом, Здивувакою, Обіймасем та іншими Емі на дітлахів і їхніх батьків чекатимуть цікаві завдання.
     Дивіться усі відео на Facebook-сторінці Старого Лева:
16 квітня, 11:30 — Огляд книжки «Емоціємір інспектора Дила» з Оленою Забарою та майстер-клас із пошиття іграшки-крокодила Дила.
23 квітня, 13:00 — Вікторія Горбунова про Веселунку і Понурика.
28 квітня, 13:00 — Вікторія Горбунова про Злюку і Страхополоха.
30 квітня, 13:00 — Вікторія Горбунова про Завиду і Ревнюка.
5 травня, 13:00 — Вікторія Горбунова про Здивуваку і Червонійку.
7 травня, 13:00 — Вікторія Горбунова про із Гидуна й Обіймася.

Великодні казки від українських письменників
          19 квітня 2020р. православні християни будуть відзначати Світле Христове Воскресіння.


     Одне з найулюбленіших для українців. Воно знаменує собою любов до життя, надію на вічне існування та віру в найкраще. Прищепити учням молодших класів повагу, любов до свята допоможуть великодні казки українських письменників. У них діти знайомляться з традиціями, звичаями святкування Великодня.

      Прочитати казки можна за посиланнямhttps://mala.storinka.org.htmlМіжнародний день космонавтики


12 квітня 1961 року космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» першим у світі зробив орбітальний обліт Землі.

В Україні 12 квітня відзначається як День працівників ракетно-космічної галузі України.

Перший космонавт незалежної України - Леонід Костянтинович Каденюк . У 1997 році він здійснив політ на космічному шаттлі «Колумбія». Протягом 15 діб на орбіті Землі Каденюк із командою астронавтів проводив дослідження «Людина і стан невагомості».

Пропоную юним читачам ближче познайомитися з видатним українцем. Книжка-біографія «Леонід Каденюк» розповість історію звичайного хлопчика з буковинського села, який завдяки наполегливості та сміливості виріс в першого космонавта в історії України. Йому довелось пройти довгий шлях в 45 років, щоб втілити свою мрію про політ на орбіту Землі. Дитячі враження, навчання у льотному училищі, робота випробувачем, підготовка до космічних перегрузок— все це стало прологом до головної події його життя.


Прочиташи книгу, ви дізнаєтеся про польоти у космос і перебування там. Наприклад, на що схожий звук в кабіні, коли знаходишся в космосі чи як переходити з кімнати в кімнату. Це розповідь, що схожа на фантастичний роман. 
Для молоді Леонід Каденюк сказав важливу річ - "Життя потрібно починати з мрії"

Міжнародний день дитячої книги


      Щороку 2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане 1967 року рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги (IBBY-International Board on Books for Young People). А дата була обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875). Казки Андерсена чудові та неповторні. Ми мандруємо разом з Дюймовочкою на листі лататті, проходимо нелегкий шлях з Гердою, спостерігаємо за Каєм у палаці Снігової королеви та намагаємося йому допомогти, жаліємо Гидке каченя та відчуваємо гордість за прекрасного Лебедя. А як радіємо, коли бачимо перемогу Стійкого олов’яного солдатика. В казках Андерсена живуть природа, любов, добро, справедливість. Нас захоплюють звичайні та незвичайні пригоди,автор захищає ображених та вступає в боротьбу зі злом. Андерсен вчить нас розбиратися в людях, допомагає зрозуміти, що таке Правда, Любов,Честь.Тож, відзначаючи цю подію, ми згадуємо всі чудові твори цього дивовижного митця й розуміємо, яке місце сьогодні посідає книга у вихованні та розвитку дітей.Навчальні посібники для Нової української школи

13 березня 2020 року до шкільної бібліотеки надійшли навчальні посібники методичного спрямування для вчителів 1-2 кл., український правопис у новій редакції та підручники з цікавими фактами з географії, біології, історії, художньої літератури для здобувачів освіти 5-6 класів.


Майстер-клас "Квіти для матусі"

Напередодні жіночого свята 03 березня 2020 року до нашої школи завітала бібліотекар ХОБД ім.Дніпрової Чайки і провела майстер-клас з виготовлення квітів для матусь з учнями 1-Б та  2-Б класів. 


Музична бібліогра "Веселкові посиденьки"


У рамках місячника художньо-естетичного виховання у шкільній бібліотеці було оформлено виставку "Пізнаємо світ мистецтва" та проведено з учнями 3-х класів музичну бібліогру "Веселкові посиденьки", в якій поєдналися музичне мистецтво та читання.
Морський бій "Місто на Дніпровій хвилі"

Школа - це не тільки навчання, але й виховання. З метою прищеплення любові до рідного краю, пізнання його історії  21 лютого 2020 р. з учнями 5-Б класу бібліотекар інтернет-центру Херсонської обласної бібліотеки провів гру "Морський бій", під час якої дві команди змагалися за звання кращого знавця м.Херсона. "Казка в гості поспішає"


           22 січня до наших першачків завітала бібліотекар Ракша А.Б. естетичного відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім.Дніпрової Чайки та провела захід "Казка в гості поспішає". Діти відгадували назви та героїв казок, спробували себе у ролі справжніх артистів, інсценувавши відому українську народну казку "Рукавичка".
Літературна вітальня "На гостини до дідуся Корнія"


               З метою розвитку творчих здібностей учнів, прищеплення любові до художньої літератури 21 січня 2020 року учні 2 класу завітали до літературної вітальні «На гостини до дідуся Корнія». І як справжні гості прийшли не з пустими руками, вони намалювали малюнки до творів Корнія Чуковського.
              Захід проходив в ігровій формі. Спочатку були визначені команди «Юні казкарі» та «Юні читачі». Вони відгадували героїв казок; пригадали, що замовляли тварини з казки «Телефон», створюючи пари: тварина та її замовлення; добирали риму до запропонованих бібліотекарем слів; складали пазли до казки «Айболит». Однокласники всіляко підтримували учасників команд. За підрахунками журі перемогла «дружба». Наприкінці заходу учні переглянули екранізовану версію казки «Мийдодир».Квест "Ми - українці. Ми - європейці"

16 січня 2020 р. учні 6 класу відвідали Херсонську обласну бібліотеку для дітей імені Дніпрової Чайки. Діти поділилися на дві команди - блакитні та жовті. Разом з бібліотекарями сектору абонементу вони здійснили подорож країнами Європи. 


Майстер-клас з виготовлення паперових мишей

20 грудня з учнями 2-х класів бібліотекар сектору періодики ХОБД Радченко І.І. провела  майстер-клас по виготовленню символу 2020 року - паперової мишки. 
Літературна гра-калейдоскоп "Карнавал казок"


16 грудня 2019 р. до бібліотеки завітали наймолодші наші читачі - першокласники. Разом з бібліотекарем вони переглянули книжкову виставку "Подорожуємо з казками", познайомилися що таке народна та літературна казки, відгадували загадки та ділилися своїми роздумами щодо необхідності читання.Майстер-клас з виготовлення новорічних листівок

 Хоча до Нового року ще 3 тижні, але вихованці нашої школи уже почали готуватися до нього. Так, 10 грудня з учнями 3-х класів був проведений майстер-клас з виготовлення новорічних листівок. Тепер діти зможуть привітати своїх близьких виробами, зробленими власними руками.Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

01 жовтня у навчальному закладі розпочався шостий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня». Відкриття місячника розпочалося з книжкової виставки "Спробуй на "смак" сучасну українську літературу", метою якої було привернення уваги дітей до рідного слова, рідної мови.

Для того , щоб розкрити художній фонд бібліотеки з 1 по 4 жовтня на перервах проводилися інформхвилинки «Таємниці книжкових полиць» для учнів 2-9 кл.                        9 жовтня учні 5-А класу відвідали Херсонську обласну бібліотеку для дітей ім.Дніпрової Чайки,де взяли участь у квесті "Під козацькою булавою".


10 жовтня для учнів 4-х класів проведено майстер-клас "Диво-птах", діти пограли у вікторину, дізналися багато цікавих фактів про пернатих та виробили птаха у техніці орігамі.  11 жовтня учнівський парламент, вчитель історії та бібліотекар провели патріотичний квест, присвячений Дню Українського козацтва, метою якого було прищепити повагу до історичної спадщини нашого народу; любов до рідної землі, її традицій, усвідомленню учнями місця та ролі українського козацтва у боротьбі за свободу і самостійність. Команди 5-6 класів відгадували прислів' я, ребуси, анаграми страв, малювали козаків та співали українські народні пісні.
Переможці квесту нагороджені грамотами.

З 01 по 14 жовтня проведений конкурс малюнків серед учнів 2-4 класів "Моя улюблена книга". Усі учні, які взяли участь були відзначені солодощами.

15 жовтня з учнями 3-х класів проведено майстер-клас з виготовлення закладки зі скріпки.


16 та 18 жовтня учні 6 класів відвідали Херсонську обласну бібліотеку для дітей ім. Дніпрової Чайки, взявши участь у квесті "Ключ від бібліотеки" та прослухали бібліотечний урок "Українські оберіги". Наприкінці заходу з дітьми проведено майстер-клас по виготовленню оберігу-підкови.

 
17 жовтня учні 4-х класів змогли продемонструвати свої знання з фантастики під час гри-вікторини "Магія та чарівництво", переможець відзначений грамотою на кращого знавця фентезі.
18 жовтня відбулося свято «У світі казки чарівної» для учнів 2 класів. У гості до дітей завітала Казка. З метою розвитку читацького інтересу до казок учням були запропоновані такі завдання: розгадати кросворд; відгадати назву казки за предметом із чарівної скриньки; допомогти поштарику дізнатися, які казкові герої не змогли прийти на свято; закріпити знання з «казкової математики». Сюрпризом для дітлахів стало інсценування української народної казки «Ріпка». 

                   

17 жовтня 2019 року на базі Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради відбувся міський етап щорічного обласного інтелектуального конкурсу «Ігри патріотів Херсонщини» серед шкіл Корабельного району.
Вітаємо Дрозда Євгенія, учня 4-А класу із зайнятим ІІ місцем у молодшій віковій категорії.

 

22 жовтня учні 7 класу відвідали Херсонську обласну бібліотеку для дітей ім. Дніпрової Чайки, взявши участь у квесті "Підкорювачі бібліотечного форту".

 

23 жовтня учні 1-х класів здійснили подорож до Країни ввічливості та доброти. До дітей завітали гості - пані Шапокляк та королева Чистоти. Під час подорожі учні зупинялися на станціях, виконували різноманітні завдання та збирали частинки ключа від Країни ввічливості. 
 24 жовтня до бібліотеки завітали майбутні першачки. Вони дізналися що таке "бібліотека", для чого вона потрібна та переглянули дитячі книжки.Протягом місячника проходила благодійна акція "Подаруй книзі новий дім", до якої долучилися діти та батьки. Завдяки акції бібліотечний фонд поповнився 82 екземплярами художньої літератури.
30 вересня - Всесвітній день бібліотек

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек учні 3-Б класу завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, де діти пограли у літературний футбол, поповнили свої знання про сучасних дитячих письменників; переглянули мультиплікаційний фільм «Котигорошко» у форматі 3D, перед початком якого бібліотекарі розповіли малечі, що в основі сценарію кожного фільму чи мультфільму лежить художній твір.

                                

"Бумеранг добра та дружби"

12 вересня бібліотекар Херсонської обласної бібліотеки ім.Дніпрової Чайки з учнями 2- х класів провела масовий захід "Бумеранг добра та дружби". Діти вчилися відрізняти добро від зла, дружити, виготовили смайлики з побажаннями добра своїм найріднішим людям.Тиждень дитячого читання

З метою популяризації дитячого читання, виховання любові до книжок з 2 по 5 квітня проведено ряд заходів, а саме:
 - літературно-ігровий круїз "Кожна книга - це країна";
- бібліотечний урок "Казкова мозаїка Г.К.Андерсона";
- ігрова програма "Зоряна мандрівка сторінками улюблених казок";
- бібліо-квест "Вивчаємо традиції та культуру Китаю";
- оформлена книжкова виставка "Подорож у світ фантастики".


Міжнародний день дитячої книги

 Сьогодні, 2 квітня, у день народження Г. Х. Андерсена, відомого Данського казкаря, відзначають Міжнародний день дитячої книги. Свято існує з 1967 року за ініціативи та підтримки Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) — організації, що вже понад півстоліття займається літературою для дітей та юнацтва.
Цього дня для учнів 3-х класів був проведений бібліотечний урок «Казкова мозаїка Г.К. Андерсена» та вікторина за творами письменника. З нагоди свята оформлена книжкова виставка "Мудрий світ казок".


ВІТАЄМО!

Вітаємо Бут Валерію з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнського  конкурсу дитячого читання "Книгоманія 2019", яка зайняла ІІ місце серед шкіл Корабельного району. 
Книгоманія 2019

Ось і завершився І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія 2019". Дипломом за І місце нагороджена учениця 7-Б класу Бут Валерія.  Тиждень національно-патріотичного виховання

У рамках Тижня національно-патріотичного виховання учні 5-А класу відвідали Херсонську обласну бібліотеку ім.Дніпрової Чайки, де взяли участь у патріотичному ралі "Автостопом по Україні".


Місячник художньо-естетичного виховання

З нагоди місячника художньо-естетичного виховання у бібліотеці оформлено книжкову виставку "Цей багатобарвний мистецький світ". 


5 лютого бібліотекар відділу сектору періодики ХОБД ім.Дніпрової Чайки провела для учнів 3-х, 4- х класів майстер-клас "Улюблені лапусики", на якому діти навчилися робити паперових їжачків.
УВАГА! 
Конкурс  «Читання планшетної ери»
для учнів 5-8 класів

ІІ етап конкурсу «Читацькі перегони» «Читання планшетної ери» проводиться серед учнів 5-8 класів у терміни, визначені наказом Управління освіти Херсонської міської ради від 6.09.2017 № 198-Т та Положенням про конкурс, а саме:
І, шкільний тур: жовтень 2018 – лютий 2019, підведення підсумків – до 1 березня 2019 р.;
ІІ, міський тур: з 2 по 15 березня 2019 р.
Оголошення підсумків та нагородження переможців і номінантів проводиться під час Тижня дитячого читання (кінець березня-квітень 2018 р.).
У конкурсі можуть брати участь усі школярі відповідної вікової категорії.
Учасники конкурсу повинні виконати два завдання:

Завдання 1. Створити фан-бук за сучасною дитячою книгою (українською або зарубіжною), яка видана вперше за останні десять років, тобто не раніше 2008 року, і не за шкільною програмою.
Текст фан-буку може бути написаний як у прозовій, так і віршованій формі, від руки чи надрукований на принтері, прикрашений або власними малюнками учасника, або поробками, виконаними в одній чи кількох техніках декоративно-прикладного мистецтва.
Фан-бук може включати такі елементи: портрети персонажів, виписки із книги (цитати, цікаві факти, рецепти, описи місця дії, пейзажів та ін.), анкета персонажів, маршрут головного героя або мапа книжкового світу, набір закладинок, символічні для книги і відповідно обіграні у фан-буці предмети (наприклад, мушля, перо, дзеркальце тощо), ілюстрації до епізодів тощо.
Також учасником конкурсу може бути написана і відповідно оформлена власна історія з улюбленими персонажами.
На останньому аркуші фан-бука слід розмістити коротку розповідь дитини про себе, зокрема і як про читача.
Роботи на конкурс приймаються в рукописному, друкованому та електронному вигляді.
Розмір – не більше формату А4. Об’єм – від 8 до 16 сторінок (включно з обкладинкою).
Робота може виконуватись індивідуально або групою учнів.
До роботи над фан-бук можуть залучатися:
- редактори;
- консультанти;
- коректори;
- автори вступних статей.

Завдання 2. Скласти рейтинговий список із п’яти кращих сучасних дитячих книг (видані вперше не раніше 2000 року), які конкурсанти вважають цікавими і рекомендують для прочитання своїм одноліткам (вказати автора та назву), та розмістити його на звороті 3-ї сторінки обкладинки фан-буку.

"День пам' яті жерт Голодомору"

Згідно з указом Президента України Кучми Л.Д. від 26 листопада 1998 року в четверту суботу листопада в нашій державі почали відзначати День пам' яті жертв голодомору. Протягом 22-23 листопада у шкільній бібліотеці функціонувала книжкова виставка «Пам' ять про голодні роки», з якої учні довідалися про одну з найтрагічніших сторінок історії.

Цього року кожен з нас може вшанувати пам'ять жертв голодомору 24 листопада, запаливши свічку на своєму підвіконні.

5 фактів про голод 1932-33 років Україні, які варто знати:

1. Голодомор в Україні тривав 17 місяців – з квітня 1932 року до листопада 1933 року. За різними даними, загинуло від 4 до 7 млн людей, хоча деякі історики вказують про 10-11 млн загиблих.


2. Навесні 1933 року, кажуть історики, в Україні помирало 17 людей щохвилини, 1 000 людей щогодини і майже 25 000 людей щодня.
3. У документах Політбюро ЦК КП(б)У збереглося свідчення про те, як восени 1932 року організовувалися з України так звані «зелені ешелони» для забезпечення промислових центрів Росії продуктами харчування до жовтневих свят. З України вивозили вже не тільки посівний матеріал, але й, навіть, квашені огірки, капусту та помідори, напевно залишаючи людей приреченими на голодну смерть.
4. За розпорядженнями уряду, заборонялась будь-яка торгівля в сільській місцевості, призупинялося продовольче постачання сіл, переслідувалося та каралося на 10 років ув'язнення та розстріл будь-яке використання хліба для оплати праці в районах, що не виконали хлібозаготівельних планів, запроваджувалася система натуральних штрафів, товарних репресій. 5. Найбільш постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8% загиблих. Смертність населення тут перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів.


Місячник шкільних бібліотек 2018

Протягом жовтня у навчальному закладі пройшов п′ ятий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського).
Відкриття місячника розпочалося з книжкової виставки «Людина з великої літери» та виставки художньої літератури «Нові книги – нові зустрічі».
Протягом місячника у навчальному закладі були проведені такі заходи:  конкурс малюнків до казок та оповідань В.О.Сухомлинського,

 літературний вернісаж «У світі добра», урок доброти «Виховуй у собі людину», подорож  «Країною Радості й Добра», «Школа казок Сухомлинського», виховна година «Шануй батька і неньку, то буде тобі скрізь гладенько», круглий стіл «В.О.Сухомлинський – видатний педагог сучасності» та його «10 правил: чого не можна робити».З метою розвитку творчих здібностей, задоволення потреби особистості у творчій самореалізації з учнями проведено уроки трудового навчання «Я – творча людина», на яких діти спробували себе у техніці «Паперкрафт», «Кінусайга».
Увага! 

У шкільній бібліотеці поповнення художньої літератури.
З новими книжками ви поринете у світ підлітків, фантаситичних пригод та познайомитеся з видатними художниками різних країн.Вітаю зі святом! 
1 комментарий:

  1. Jackpot city casino site review for India - Lucky Club
    Jackpot city casino site review for India. Read our full review and find out how to play the slots and table games in luckyclub Jackpot City Casino and claim a

    ОтветитьУдалить